Jak si vybrat kamenného pomocníka

27.10.2020

Jak si kámen správně vybrat? 

Jsou tu tři způsoby, kterými se při výběru vhodného kamene můžeme řídit.


V prvním případě si vlastně kámen vybírá Vás. Ano, tohle je skutečné - každý kámen si může vybrat svého nositele, jakožto člověka, kterému chce pomoct. Je to podobné, jako když se rozhodnete pořídit si štěně a z hromady chlupáčů k Vám přiběhne jeden, který se od Vás už nehne. Všichni lidé pracující s kameny si tuto zkušenost alespoň jednou zažili. Uvedeme příklad:

Přijdete do obchodu (klidně internetového) a jdete si vybrat kámen. Můžete mít nějakou představu, doporučení, nebo něco načteno a pak "HO" spatříte. I když jste si původně chtěli vybrat jiný kámen, nějaký Vás zaujme natolik, že bez něho prostě nemůžete odejít. A to je ono. Když nebudete lpět na původní představě a zůstanete otevření "náhodě" uvidíte, že právě "ON" je ten, se kterým Vám bude nejlépe a stane se Vaším nejoblíbenějším.

Často se setkáváme s příběhem, kdy v takové situaci zapne člověk hlavu a začne hledat důvody, proč kámen nevyslyšet, až nakonec odejdete bez něj. A všichni se shodují, že na něj nepřestali myslet. Smutná chvíle nastává, když se kámen urazí a najde si někoho jiného...to si i po letech na kámen vzpomenete, ale cesta k němu už se hledá těžko...

Kameny na nás mluví svou energií, tudíž se nám mohou zalíbit svým vzhledem, kresbou, kazem, tvarem a nebo pocitem. tj. že Vás příjemně hřeje nebo¬ chladí - to záleží na vnímání daného člověka. Nebo cítíte velmi hluboký klid, smutek, nebo chvění až brnění po těle...prostě cítíte, že se s Vámi něco děje...

Druhý způsob, který častěji využívají lidé vybírající kámen pro někoho jiného, se řídí tím, co kámen říká, poselstvím, které chce předávat. Zde vybíráme podle následujících bodů:

  • Pomoc na psychické (duševní) úrovni - nespavost, strachy, stres atp.
  • Konkrétních zdravotních problémů - záněty, onemocnění, podpora orgánů atp.
  • Energie, kterou předává - ochrana, inspirace, dobíjení energie atp.
  • Dobíjení jednotlivých živlů v těle - vyrovnávání energií v těle, čímž docílíme harmonie a vyladění ducha i těla

Tento způsob výběru upřednostňujeme především v případech, kdy se snažíme "nacítit" na daného člověka a vybrat mu kámen "na míru", dle toho, co ho v danou chvíli nejvíce "tíží" nebo co potřebuje podpořit.


Třetí způsob, využívaný především lidmi, jež s kameny začínají, je výběr kamene podle znamení horoskopu. Tato metoda je, bohužel, v Čechách velmi rozšířená a lidé ji berou jako dogma ve smyslu: "Každé znamení má jeden jediný kámen a žádný jiný není vhodný, v lepším případě má pár kamenů." To bohužel bývá výběr velmi nepřesný a kameny takto darované často končí zatoulaní třeba v šuplíku.

Nevypátrali jsme, kde se toto dogma vzalo, ale víme, že ve většině ostatních zemí se s tímto názorem setkáme jen ojediněle. Je pravdou, že v historii, v každé době a v každé zemi, se doporučoval k danému znamení nějaký konkrétní kámen, který se dle svých vlastností ke znamení přisuzoval. Kameny se samozřejmě vybírali i dle lokality (žádný kámen se nenachází ve všech zemích najednou).

Díky tomu se názory na vhodnost kamene pro dané znamení v různých kulturách a dobách liší a jen velmi výjimečně se shodnou. Proto se stává, že skutečný výčet kamenů čítá deset až patnáct druhů pro jedno znamení.

Jako názorný příklad můžeme uvést znamení berana.Jistě znáte nějaké lidi tohoto znamení a určitě se shodneme na tom, že berani narození na začátku a na konci měsíce jsou různí. Jsou berani, kteří jsou tvořivý a stále veselí, jsou berani, kteří jsou hádaví a výbušní a jsou berani, kteří jsou spíš rodinného typu (záleží mimo jiné i na ascendentu, konstelacích, rodové linii...).

Kdybychom vzali například karneol, který dodává energii a inspiraci a dali jej beranovi-cholerikovi, může tuto energii využít jako tvořivou (jsou však vhodnější např. Mookaity), ale může se stát, že přeplněnému beránkovi dodáme jen další vlnu energie na další hněv a destrukci .

Pro cholerické berany je velmi vhodným kamenem například hematit, který je učí ochladit výbušnost a pracovat se svou energií, nebo záhněda, která z nich sejme stres... U rodinného berana je zase potřeba pracovat s jeho srdcem a jeho sebe-hodnotou, aby se nerozdal celé rodině a tím se nevyčerpal k destrukci - to můžeme podpořit třeba růženínem, nebo rodonitem.

Proto je třeba pracovat s každým člověkem zvlášť. Když vybíráte kámen, můžete se nechat inspirovat horoskopem, ale lidi, prosím, neberte to jako jedinou správnou možnost.

Pokud chcete pomoci s výběrem kamene, neváhejte se na nás obrátit a kontaktujte nás

na tel: 773 288 186 nebo e-mailem kousekslunce@seznam.cz .