Malachit - kámen naděje a důvěry

22.09.2021

Název minerálu pochází z řeckého slova "malache", což se dá volně přeložit jako sytě zelená barva. Vyskytuje se hlavně v kulovitých či hlízovitých tvarech, složených ze světlejších a tmavších vrstev, které se střídají. Vzájemné prolínání světlých a tmavých odstínů zelené nám připomíná život plný protikladů. Zároveň tvoří bohaté obrazce a tvary, které předčí jakoukoliv fantazii.

Malachit nás učí s trpělivostí a klidem přijímat i stinné stránky života, neboť i zklamání a nepřízeň osudu mají pro náš život smysl. Pomáhá nám udržovat v rovnováze rozum a cit. Překonává stydlivost, která nám brání projevovat vlastní emoce a názory. S tím souvisí dodání sebevědomí a následné otevření srdce bezpodmínečné lásce ke všemu živému. 

Podporuje prožití plnějšího a intenzivnějšího života a podněcuje ke změně a dobrodružství. Trápí Vás neklidné spaní? I s tím Vám dokáže malachit pomoci neboť zklidňuje nervovou soustavu. 

Pokud se rozhodnete kámen použít k léčebným účelům, je schopný Vám pomoci s léčením pohlavní nerovnováhy, zejména u žen pomáhá při porodu. Dále pomáhá na astma, zlomeniny, závratě, slinivku, slezinu, epilepsii, artritidu, otoky kloubů, dokáže pomoci od traumat spojených se sexem. Jeho velkou předností je, že posiluje imunitní systém a podporuje detoxikaci jater. V neposlední řadě zmírňuje průběh sklerózy multiplex.

Aby kámen fungoval jak má, je potřeba o něj pečovat. A jakou péči si zaslouží právě malachit? Je citlivý na kosmetiku, vodu a pot - ztrácí tím lesk, proto bychom jej neměli trvale nosit přímo na těle. Pokud jej omyjete vodou, kámen ihned osušte! Dobíjejte na křišťálu nebo na nepřímých paprscích slunce.

Nejčastější naleziště: Kongo, Rusko, Zair, Zambie, Namibie, Zimbabwe, Angola, USA, Izrael, Čína, Nikaragua, Chile, Mexiko, Austrálie, Indie.